Strona główna Poradniki Formaty VGC’17

VGC’17

W 2017 roku na Video Game Championships, a więc również na wszystkich oficjalnych turniejach, obowiązywać będą następujące zasady:

  1. Walki rozgrywane są w formacie 6v6 double, gdzie po zobaczeniu zespołu przeciwnika gracz będzie musiał wybrać 4 z 6 swoich pokemonów, które wezmą udział w rozgrywce.
  2. Muszą mieć numer Alola dexu z przedziałów 001–204, 206 – 288 i 293 – 299, oraz muszą być złapane, wyklute lub otrzymane z oficjalnego eventu w grze Pokemon Sun lub Pokemon Moon
  3. W Zespole nie mogą się znajdować dwa pokemony podzielające numer w Alola Dexie (np. Gracz może posiadać w zespole Rowleta i Decidueye’a, ale nie może posiadać dwóch Decidueye’ów, jak i nie może posiadać dwóch Oricorio nawet jeśli są to różne formy, to nadal posiadają jeden numer w dexie)
  4. Żadne dwa pokemony nie mogą mieć identycznego nickname’u.
  5. Żaden pokemon nie może mieć nickname’u będącego nazwą innego gatunku (np. nie można posiadać Decidueye’a o nicku “Sceptile”)
  6. Żaden pokemon nie może trzymać Mega Stone’a.
  7. Żadne dwa pokemony nie mogą trzymać takiego samego przedmiotu.
  8. Pokemony mogą trzymać tylko te przedmioty, które można zdobyć w regularnym gameplayu gier Pokemon Sun i Pokemon Moon oraz te które były dystrybuowane na oficjalnych eventach w tych grach.