Strona główna Aktualności Gry Suspect Test Mega-Metagrossa

Suspect Test Mega-Metagrossa

Council Smogona do spraw OU zdecydował o Suspect Test dla Mega-Metagrossa. Nie jest to pierwszy raz, gdy ta Mega-Ewolucja ryzykuje przeniesieniem do Uberów. W szóstej generacji ominął tego werdyktu o trzy punkty procentowe, jednakże teraz wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na jego ban.

Szczególnie istotnym czynnikiem jest to, że Pokemon ten zyskał ogromne pokłady siły wraz ze zmianą mechaniki szybkości Mega-Ewolucji w Sun & Moon, to jest statystyką szybkości zmieniającą się wraz z Mega-Ewolucją przed ustaleniem kolejności tury przez grę, a nie po, jak to miało miejsce w X & Y. Sprawiło to, że Mega-Metagross uzyskał znaczną poprawę dawniej problematycznych sytuacji dzięki wzrostowi do wysokiej szybkości, wynoszącej 110, podczas pierwszej tury. Przykładowo już nie jest wyprzedzany przez Landorus-Therian.

Dodatkowo, wspomagają te czynniki, które prawie przeważyły o przeniesieniu do Uberów generację temu. Statystyki HP/Defence/Special Defence w układzie 80/150/100 zapewniają mu olbrzymią wytrzymałość. Zaś statystyka Attack wynosząca 145, w połączeniu z jego zdolnością Tough Claws, daje mu ofensywny potencjał, który pozwala przełamać wiele innych Pokemonów jednym uderzeniem. Dodatkowo kwestią, która wydaje się być gwoździem w trumnie, co do kwestii bana, jest szeroki zakres ruchów, jakie ten Pokemon może używać. Earthquake, Ice Punch, Thunder Punch, Zen Headbutt, Hammer Arm to jedynie przykłady. Najistotniejszym z ruchów jest Meteor Mash, która ma szansę podniesienia statystyki ataku Mega-Metagrossa. W połączeniu z 90bp i STABem tworzy definiujący ruch tego Pokemona. Jego zakres ruchów jest dodatkowo wzmacniany przez umiejętności innych Pokemonów, jak przykładowo Tapu, które przybyły w tej generacji. Psychic Terrain zmienia Zen Headbutt w jeden z najbardziej przerażających ruchów w arsenale Mega-Metagrossa, który nie dość, że w połączeniu z terenem ma 120bp, to dodatkowo ma szansę na Flinch.

Los tego Pokemona wydaje się przypieczętowany, ale ostateczny werdykt będzie znany jedenastego maja, kiedy policzone zostaną głosy dotyczące przeniesienia do Uberów.

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Powiadom o
avatar
wpDiscuz